Official Video

Shkurte Fejza - Mëmëdheu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1991

1991-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Per Memedhene"
Stërgjyshët këtu kan qenë
Dhe varret ku i kanë lënë
Veç në Mëmë-Mëmëdhe
Ku kam fis e ku kam farë
Ku kam qeshur dhe qarë
Veç në Mëmë-Mëmëdhe

Ref...x2
Mëmë-Mëmëdhe Mëmë-Mëmëdhe
Ku kam dashur mëmë e atë
E ku me njeh dhe guri i thatë
Veç në Mëmëdhe

Ku jam rritur me gëzime
Ku kam fol gjuhën time
Veç në Mëmë-Mëmëdhe
E ku rroj me gaz e shpresë
Ku kam dëshirë të vdes
Veç në Mëmë-Mëmëdhe

Ref...x2
Mëmë-Mëmëdhe Mëmë-Mëmëdhe
Ku kam dashur mëme e atë
E ku me njeh dhe guri i thatë
Veç në Mëmëdhe

Veç në Mëmëdhe x3


Ky tekst u dërgua nga  KosovaGold   arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...