Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Në Kurbet U Treta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Vajta e kalova
ne gurbet u treta

ven sikur kosova
un askund nuk gjeta

smun te rri e qete
me hallet e mia
qysh mun rri un ne gurbet
kur mkallet shpija

2x
Un po vi kosove
do ta puthi token
per ty e jap jeten
per ty e jap koken

sa shume enderrova
e sa shume kam qare

lajmet nga kosova
nzemer me kan vrare

Plisin e ven koke
te thrret memedheu
nisem bashk me shoke
sikur skenderbeu

2x
Un po vi kosove
do ta puthi token
per ty e jap jeten
per ty e jap koken

Vajta e kalova
ne gurbet u treta
ven sikur kosova
un askund nuk gjeta

Plisin e ven koke
te thrret memedheu
nisem bashk me shoke
sikur skenderbeu

2x
Un po vi kosove
do ta puthi token
per ty e jap jeten
per ty e jap koken


Ky tekst u dërgua nga ArjetaMarShkurte Fejza
Publikimi: 01/12/1998
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani


Shkurte Fejza - Në Kurbet U Treta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Kurbet U Treta".
3. Video është e këngës "Në Kurbet U Treta", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0