Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Në Tanushë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Tanushë".
3. Video është e këngës "Në Tanushë", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Në Tanushë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"Fluturoi Shqipja N'kumanovë"

Këngë e albumit:

"Kosove-shqiperi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00Porsa syrin e ka çel Pranvera,
mbi Tanush mor po vin retë e zeza,
Karadak more çou e shif njeher
tka ra hasmi nder
çounju ju djema
kush ma i pari nprita
se po digjet more Ilirida
dora e sllavit po prin e po vret
faren me na e tret
Jo qe besa thret Likova
se ka burra Kumanova
mbaje fort Tanush bajrakun
bashke kem me marre hakun
se Shqiponjat i kam nis
me tri shkronja jane qendis
jane bekue prej perendise
gjake me i fale lirise!
C'ke Mateç more o qe te tundet dheu
se i ka ne kambe more trimat Skenderbeu
ne Haracine mor, Hotell e Llojane
luftojne dhambe per dhambe
Orizare ti moj Zemra e Shqipes
mbajahu krismat trimave te Vaksinces
Hej Sllupcan mor
shtatin me shume plage
tane Likova ashte ne flake
Jo nuk zhbahet dot Likova
Priti djemt qe i qon Kosova
mbaje fort Tanush bajrakun
bashke kem me marre hakun!
Se Shqiponjat i kam nis
Me tri shkronja jane qendis
Jane bekue prej perendise
Gjak me i fale lirise!


Ky tekst u dërgua nga Seid Ibrahimi
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet