Audio

Shkurte Fejza - Nënat Tona  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1998

1998-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Bashkojme Krushqit Per Kosoven"
Nënat tona për fëmij flijuan veten
Që ti rrisin me gëzim pa lot
Kush je ti që don me dhun tua marësh jetën
N'sofrën time nuk mund të jesh zot.

Dhe nëse vdes djali tij mos qaj moj vajzë
Nuk përcillet jo me lotë trimi në parajsë
Në kët popull trimi kur nuk do të vdesë
Se me shekuj do të jeton në zemër e kujtesë.

Tre mijë vjet në këto troje mbijetuam
Nuk je ti armiku jonë i parë
Dashunin tonë për liri e trashiguam
Amanet prej trimave të vrarë.

Dhe nëse vdes djali tij mos qaj moj vajzë
Nuk përcillet jo me lotë trimi në parajsë
Në kët popull trimi kur nuk do të vdesë
Se me shekuj do të jeton në zemër e kujtesë.


Ky tekst u dërgua nga Cemo Shkupi
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...