Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Shkurte Fejza - Nusja Jonë Gjithë Lezet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"E Bardha Vere"
O ka ra dielli ka ra hana
Mbi qerpik te çiftit te ri
O dhandrri diell e nusja hana
Jane lidh bashke me dashuni

O dhandrri diell e nusja hana
Jane lidh bashke me dashuni

Ref...x2
Nusja jone gjith lezet
Sa gezim na prune ne shpi
Prinder le prinder gjete
Trashegohet çifti i ri

O çohu dhanderr merr nji valle
Merre nusen dore per dore
O marshalla ç'te paska hije
Si bakllava ne çenie

O marshalla ç'te paska hije
Si bakllava ne çenie

Ref...x2
Nusja jone gjith lezet
Sa gezim na prune ne shpi
Prinder le prinder gjete
Trashegohet çifti i ri

...

Ref...x2
Nusja jone gjith lezet
Sa gezim na prune ne shpi
Prinder le prinder gjete
Trashegohet çifti i ri.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet