Official Video

Shkurte Fejza & Shyhrete Behluli - Moj Sharki  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/01/2015

2015-01-22T13:22:26

Më Shumë Nga

Shyhrete Behluli

Muzika & Teksti:

Fatmir Muja

Orkestrimi:

Valton Beqiri

Këngë e albumit:

"Këngë E Lot"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Sharki" kënduar nga Shkurte Fejza & Shyhrete Behluli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shkurte Fejza & Shyhrete Behluli i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bajram Dobra & Gani Dobra - Moj Sharki

Moj Sharki
Moj shakri sharki e vjeter
Moti zanin sta kom ni
Mka marr malli per ni vakt te vjeter
Une ti kur ishim tri
Une ti u plakem bashk kang mas kange dit mas dite
2* Amanet qysh na kan lan e kem rujtun kangen shqipe

Nisja kanges djaloj ri amanet o ket sharki
2* Knomi nja dy kang prej malli hiqma
Ket merzi si zjarri

Ndor te morra moj sharkia babes telat fort ti kam shtrengu
Nja mas nja fjala fjales ty ket keng me ta kushtu
Nisja bab ni kang te vjeter ni fjal ti e un ni tjeter
2* Si bilbyli qe knon pranver ta ni zanin edhe ni her

Qifteli edhe sharki baba I vjeter e djali ri
2* kanga shqipe nuk harrohet
Brez mas brezi trashegohet ..

Shkurte Fejza - Moj Sharki

Moj sharki e leht si era
A ka ardhe ne shqypni pranvera
A ke ndi ere manushaqes
A ke ndi nji kange te Dervish Shaqes

I kam ndi e i kam knu
Tan Kosova ne kamb osht qu
Mos na ndodh ma kurr ne jete
Bore me lan dimen me gjet

Bore me lan dimen me gjet

Moj sharki me dymdhet tela
Sot me ty zemren e çela
A te kujtohet kanga e shqipes
Dora e plakut e Ymer Rizes

Mire me kujtohet zani i tij
Tuj mi prek telat e mi
Tuj i knu me mall shqiponjes
Ne ball te oxhakut ne odat Gjakoves

Ne ball te oxhakut ne odat Gjakoves

Moj sharki e let si era
A ke ardhe si herat tjera
A te kujtohet zani i baces
Kanga e bukur e Rizah Bllaces

Mir me kujtohet zani i tij
Nji bylbyl ne shqiptari
Mos na ndodh me pa te zeza
Ne drras te vdekut me kja syzeza

Moj sharki e leht si era
Ne Drenoc si herat tjera
Zani yt kangen e nisi
Knoj Salihi e knoj bac Isi

Sikur uji qe buron
Zani i juj perhere qendron
Mal e fush kan me lulzu
Kanget e juja skan me u harru

Kanget e juja skan me u harru
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...