Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Nuhi Mazreku

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuhi Mazreku".
3. Video është e këngës "Nuhi Mazreku", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Nuhi Mazreku  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Teksti:

Izet Rraci

Këngë e albumit:

"Per Ju Deshmore"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Dhembjen qe ndjen zemra
E mund krenaria
Luften çlirimtare
E shkruan historia

Ne çdo rrahje t'zemres
Komandant Nuhi
Sikur ylli lartesohesh
E rinohesh ti

Neper koh e neper stin
Shiu s'e lag bora s'e fshin
Sado vitet qe kalojn
Madheshtin nuk e zvoglojn

Ref...x2
Erresires i dhe drit
Aty ku kemba te preku
Edhe sot ta degjoj pushken
O Nuhi Mazreku

Loti ndizet flak
Kur te kujtojm ty
Zemra nuk njeh dhembje
Vetem krenari

Ty qe ligjerove
Atdhedashurine
Pushka jote na dha zemer
Na solli liri

Emnin tand o Komandant
Ta perkdhel lavdia
Sa te jet Kosova
Sa te jet Shqiperia

Ref...x2
Erresires i dhe drit
Aty ku kemba te preku
Edhe sot ta degjoj pushken
O Nuhi Mazreku

...

Ref...x4
Erresires i dhe drit
Aty ku kemba te preku
Edhe sot ta degjoj pushken
O Nuhi Mazreku

Edhe sot ta degjoj pushken
O Nuhi Mazreku x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet