Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Shkurte Fejza - Hazir Selimaj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00

Muzika & Teksti:

Arsim Bunjaku

Orkestrimi:

Burim Krasniqi

Këngë e albumit:

"Per Ju Deshmore"
Ne tymin e luftes
Ne fushe te betejes
Ne token perplot me fishek

Degjohej nje za
Kushtrim qe tregonte
Se Hazir Selimaj s'kish vdek

Ne malet e Pashtrikut
Me zemer e mbronte
Kete toke qe e deshti aq fort

Me i dal zot vatanit
Eshte borxh i shqiptarit
Se liria don gjak e jo lot

Ref...
Mos ma prek Kosoven
Se veç nje e kemi
Amanet ma la
Bab Ismail Hyseni
Mos ma prek Kosoven
Po te them o shka
Trimat e Grejkocit
Ende s'i ke pa

N'Grejgoc te Therandes
Nje trim po i thot nanes
Oj nane Kosova po me thrret

Per mua mos mbaj zi
Nese vdes per liri
Se shqiptaret s'e kan keshtu adet

Ne malet e Pashtrikut
Me zemer e mbronte
Kete toke qe e deshti aq fort

Me i dal zot vatanit
Eshte borxh i shqiptarit
Se liria don gjak e jo lot

Ref...x2
Mos ma prek Kosoven
Se veç nje e kemi
Amanet ma la
Bab Ismail Hyseni
Mos ma prek Kosoven
Po te them o shka
Trimat e Grejkocit
Ende s'i ke pa


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet