Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Esat Shabani

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Esat Shabani".
3. Video është e këngës "Esat Shabani", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Esat Shabani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Per Ju Deshmore"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Vjen nji za prej Serkes that
N'UÇK djemt a mi pat
Tuj rre shiu e tuj rreh bora
Me gisht n'çark po u ngrihet dora

A e pat nderin o qysh e bani
Me shok t'vet Esat Shabani
Brigjeve Drinit o ju ka met
Gjaku i ftoft e pushka e nxet

Ref...
Ej vjen nji za prej Serkes that
Djemt e mi thot a mi pat
Tuj ba luft bjeshkve krenare
N'Dugagjin Pashtrik Koshare

Po m'perzihet o vala e Drinit
Me kang trimave Dukagjinit
Ra Esati e ra Nexhati
Kurr burrnin kush s'un ua mati

Hajt Esati more djal
Se krejt vllaznit n'luft kan dal
Kur ni ftyr n'ven i kan çue
Perball shkaun o tu e luftue

Gjithmon lufta ktu e ka pa
Vllaun shok e shokun vlla
Vlla e shok tu bo imralli
Nuk t'la vet Nexhat Bajrami

Ref...
Ej vjen nji za prej Serkes that
Djemt e mi thot a mi pat
Tuj ba luft bjeshkve krenare
N'Dugagjin Pashtrik Koshare

Po m'perzihet o vala e Drinit
Me kang trimave Dukagjinit
Ra Esati e ra Nexhati
Kurr burrnin kush s'un ua mati

...

Ref...
Ej vjen nji za prej Serkes that
Djemt e mi thot a mi pat
Tuj ba luft bjeshkve krenare
N'Dugagjin Pashtrik Koshare

Po m'perzihet o vala e Drinit
Me kang trimave Dukagjinit
Ra Esati e ra Nexhati
Kurr burrnin kush s'un ua mati


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet