Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Edmond Hoxha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  11

Shkrepen pushket oo,
shkrepen pushket ooo,
u zdrit qjelli ooo,
u zdrit qjelli oo,
ylli i mengjesit ne age te liris,
percjell lajmin ne toke t'shqypnise,
ra nje trim ne log t'mejdanit ne Pestov Edmond Hoxha me dy shok me Zahirin e Hakifin oo kok me kok edhan jeten per ket tok.

ref (x2)
Gjaku yt o Edmond Hoxha luftetari i ores t'par n'fund t'janarit shkrin acari tekujtojn kosova e mar.

T'lindi nana oo,
tlindi nana oo,
t'rriten zanat oo,
t'rriten zanat oo,
ylli i mengjesit ne age t'irise,
perkund djepin e shqypnise,
i knon kanget e trimnis o,
mi Pestov rujmi djemt ne gjith ti kosov,
Edmond Hoxha o trimi jon o ste harrojm
dot kujtojm o pergjithmon

ref(x4) Gjaku yto o Edmond Hoxha luftetari i ores t'par n'fund t'janarit shkrin acari tekujton kosova e mar.


Ky tekst u dërgua nga  dillche   arsimdiber

Shkurte Fejza - Edmond Hoxha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edmond Hoxha".
3. Video është e këngës "Edmond Hoxha", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0