Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Shkurte Fejza - Komandant Struga  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/02/2013

2013-02-06T21:32:30Heu po du ni keng me knue
Heu po du me ligjerue
Per ni djal te ketij vataani
Komandant Nuri Mazari

Me kte kang du me nxjerr mallin
Qe e rriti nena djalin
Hej si ky rralle ka burra
Nuri Komandanti Struga

Ne Glloxhan e ne Tanushe
Ball per ball luftoj me hasma
Kur ka kris e para pushke
Tha per hajer na qoft dasma

N'koder t'furres plage ka marr
Plaget trimit i kane hije
Kur i than shoket me u nale
Jo bre tha veç do t'ju bie

Dhe luftoj ne fron te pare
S'ju trem syni s'ju dridh dora
Per ta ngritur lart bajrakun
Siç e ngriti dikur Vlora

Ju thaft dora kush e vrau
I pa besi rri nder skuta
Por mes nesh ti je i gjalle
Nuri Komandanti Struga

Ç'tu keput ne mes rinia
U shu ylli prane votres
Sa e bukur eshte liria
Nuri biri i Dollogozhdes

Tash te kemi n'permendore
Tash te kemi n'zemrat tona
Tash e tutje kangen time
Do ta kendoje dhe Shqipedona

Tash e tutje kangen time
Do ta kendoje dhe Shqipedona


Ky tekst u dërgua nga Albulena Nasufi   arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...