Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza & Gresa Behluli - Nena Dhe Bija  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  57

Këngë e albumit:

"Keng Darsmash"

Këngë e albumit:

"Guri I Pavaresise"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2009

Komente

1 🔥

Më Shumë Nga

Gresa Behluli

24/10/2009

2009-10-24T21:21:13+00:00shkurtja
sa me mall te rrita
bij o mori bij
erdhi koha e nusnis
pa ty si do rri

ty t'pata si lule
sikur moll me rrem
kur t'me merr malli per ty
te ti nana vjen

Gresa
moj e mira nana ime
moj e dashura n'bot
sa her emrin ta permendi
m'bushen syt me lot

loti im e puthja jote
mu me rrin ne sy
e ma mbushin zemren
me shum mall per ty

shkurtja
vajzat jan per nuse
e djemt mi martu
ju te deres huj moj bi
zoti e ka shkru

venin ku je rritun
vjen dita me lan
tjeter kan ven meje
duhesh me thirr nane

gresa
dielli ne pranver moj nene
rrezet i leshoj
me keng e me valle
nuse une po shkoj

nuse me duvak moj nene
besa per shum mote
prap oj nena ime
do te jem bija jote

gresa
dielli ne pranver moj nene
rrezet i leshoj
me keng e me valle
nuse une po shkoj

nuse me dullak moj nene
besa per shum mote
prap oj nena ime
do te jem bija jote


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet