Audio

Shkurte Fejza - Xhamadanin Qendis Nana  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Folk Muzike E Zgjedhur Vol. 2"

Këngë e albumit:

"Shqiptari Te Dua"
Nane moj e shtrejta nane e shtrejta nane
A sma qep nji xhamadane aman aa sma qep ni xhamadan

Do ta qep ni xhamadane hej amane e ta heq marakun tan aman shtatit tane i rin tamane

Xhamadaninn po e thur nana qendis lulet me gjilpana i ujdis per nuseri dhe marakun o qe ja doka zemra

Nane moj e shtrejta nane cma qendise xhamadan

Ta qendis xhamadan e hej amane ta heq marakun tane hejj aman shtatit tane i rin taman

Xhamadanin qendis nana qendis lulett me gjilpana i ujdis per nuseni dhe marakun o qe ja doka zemra

Xhamadanin qendis nana qendis lulet me gjilpana i ujdis per nuseni dhe marakun o qe ja doka zemra


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...