Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Moj Shqiperi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  15

Ani moj Shqipni o mos thuj o maroiova
Ani se djemt tu hala o jan gjaialle
O n'kam osht çue rreth o Kosovaja
E ban luften o ball per ball i eheijalle

Ani ishin vijitet o ma te vshtiiraa
Ani me ni mije e nanqin e dheijete
O kur Kosoven e mloj errsijina
Don me zhduk o çdo bim mbi dheiehijee

Ani se n'Prishtina n'ty o pikspaiari
Ani krisi tojopi oh me tu hiije
O aty gjaku i shqiptajarit
Ra ne tok me di perseriiehe ijeje


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberShkurte Fejza
Publikimi: 01/12/1999
Orkestrimi: Burim Krasniqi


Shkurte Fejza - Moj Shqiperi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Shqiperi".
3. Video është e këngës "Moj Shqiperi", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 3