Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Shkurte Fejza - Potpuri

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri".
3. Video është e këngës "Potpuri", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Potpuri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Kenge Nga Zemra"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00I
Po bin defat rak e tak
Po vjen nusja me duvak
Dil o dhender dil te dera
Prite nusen si pranvera.

Rak e tak te ti vjen
Hajde nuse mire se vjen
Rak e tak zemra rreh
Hajde dhender kendo me ne.

Ty moj nuse aq e bardh
Lumja ty moj ku ke ardh
E gezove shtepine ton
Qofsh e lumtun pergjithmon

Rak e tak te ti vjen
Hajde nuse mire se vjen
Rak e tak zemra rreh
Hajde dhender kendo me ne

II
Kish kalu shum kohE gezim qe skisha pas dicka ne zemer ndjeva ate nate kur te pash.

Isha lodhe prej jetes prej fjaleve te kota kur me shikove ti mu ndryshua bota.

Luje luje vallen mos u ndal
Se ty jeten ta kam fal
Per mua per mua vec ty je
Zemer te kam e zemer me ke

Kish kaluar shume kohe gezim qe skisha pas dicka ne zemer ndjeva ate nate kur te pash

Isha lodh prej jetes prej fjaleve te kota kur me shikove ti mu ndryshua bota.

Luje luje vallen mos u ndal
Se ty jeten ta kam fal
Per mua per mua vec ty je
Zemer te kam e zemer me ke.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet