Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Sy Zeza E Kosoves

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sy Zeza E Kosoves".
3. Video është e këngës "Sy Zeza E Kosoves", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Sy Zeza E Kosoves  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Sy Zeza E Kosoves"

Komente

1 🔥

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00Qysh stu lodhen kembet tuj ec n'brigje te Drinit
qysh nuk tu ngrin lotet tuj qa midis dimrit
qysh nuk tu lodh krahu prej pushkes rand
qysh nuk dite kurre u lodha me than

Jam syzeza nga Kosova
ma ka dhan zemren shqiponja
e kam zemren sa krejt Sharri
mka thirr ne dasem Adem Jashari
per kete dite nana me rriti
mka thirr Zahir Pajaziti

qysh stu lodhen kembet tuj ec n'brigje te Llapit
qysh nuk tu ndryshk pushka prej vallve te gjakut
qysh nuk tu shterr zani tuj knu per lirine
nuk ka than as Zoti me i pas dy Shqypniii

Jam syzeza nga Kosova
ma ka dhan zemren shqiponja
e kam zemren sa krejt Sharri
mka thirr ne dasem Adem Jashari
per kete dite nana me rriti
mka thirr Zahir Pajaziti

Ne shpirt e mbaj dhembjen e ne zemer kam lirine
dy sy mi dha Zoti me e pa mire Shqypnine
njanin sy kam Llapin e tjetrin kam Drenicen
ne koke e mbaj plisin e ne zemer Shote Galicen

Jam syzeza nga Kosova
ma ka dhan zemren shqiponja
e kam zemren sa krejt Sharri
mka thirr ne dasem Adem Jashari
per kete dite nana me rriti
mka thirr Zahir Pajaziti

E kam zemren sa krejt Sharri
mka thirr ne dasem Adem Jashari
per kete dite nana me rriti
mka thirr Zahir Pajaziti


Ky tekst u dërgua nga  AtdheTare
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet