Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Selman Kadria

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Selman Kadria".
3. Video është e këngës "Selman Kadria", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Selman Kadria  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Moj Sheqer"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Hej, hej, me gojë hapun o ka mbetë o Serbia
Thonë o kush asht ai Selman o Kadria
Deri vonë jo s’e kem njoftë Cerrcën
Sot o pe vret o atë Miliq Kërrstën.

Hej, hej, se Istogu o mor rrethinë
Bukur shpesh e ka dridhe o Serbinë
Po k’saj radhe o pushka e Selmanit
Dridhi eshtnat o të Car Dushanit.

Hej, hej, se Selmani o e vrau at shka
Heu po ai o me shkie o në gjak ka ra
Heu po besa e Zotit jo nuk ka ra n’gjak
Për Shqipni trimi po merr hak.

Hej, hej, ty o t’lumtë dora o Selman Kadria
K'shtu o po t’thonë more tan o Shqipnia
Djem o si ti ka Kosova prapë
O prapë o ndër shki o do të marrim hak mor o hej !


Ky tekst u dërgua nga  Alboss
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet