Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Mora Fjalë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  318

Mora fjal mora fjal e mora vargun Mora qarkun
mei thurr kang mei thurr kang bashklegjendarit,
ti kendoj ti këndoj Adem Jasharit ti këndoj

II

Tash sa vjet
tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reçakun,
tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen,
tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen tash sa vjet

III

Çohu Adem çohu po t'thon zogjt e malit dhe bilbilat, çohu Adem
Po t'thon lulet trandafilat, çohu Adem
Po t'thon kangët, t'thojn dhe trimat,
çohu Adem

IV

Çou shpejt
çou shpejt mos rri tek varri thot nan lokja
çou se mjaft
ta flladiti ballin toka, çohu se ty,
te kërkon e tan’ Kosova
ty Adem

V

Mora fjal mora fjal e mora vargun mora qarkun mei thurr kang
mei thurr kang
bashklegjendarit,
ti këndoj
Ti kendoj Adem Jasharit
ti kendoj

VI

E t’i them,
E t'i them se gjaku i tij ësht vete liria
Që ka ardh
Ne Kosov e n’brigjev t'Drinit
kjo liri
Ia flladiti ballin trimit ia flladit (3x)


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber   shpetimmustafa

Shkurte Fejza - Mora Fjalë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Fjalë".
3. Video është e këngës "Mora Fjalë", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 8