Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Shkurte Fejza - Liria  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/09/2013

2013-09-08T16:07:07


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Liria" kënduar nga Shkurte Fejza.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dardan Shkreli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Pluh’ri i Prishtinës, tymi i Obiliqit,
Qenjtë endacak, që asishen mbas kafiqit
M’ bëjn nervoz
M’ bëjn nervoz

Baba me dur n xhepa, m’tha shko djali jem n kyrbet
Le shkollën rahat, ik lahper o çka po pret!
Mos m’bo nervoz
Mos m’bo nervoz

Se lo bab une vendlindjen, çka po thu a t’kan lon ment,
Po për çka leshin ke luftu, për mu a për naj hajn të trent,
E mos m’ bo nervoz
O mos m’ bo nervoz

Ref:
Bab mos u dëshpro, n çdo mahall jon tri budall,
Mandej ktu e kom Lirinë, ma t mirën çik n mahall
Pra pa nervozë

Ec rrugve të Prishtinës, prej kafiqit në kafiq,
Po Lirin spo muj e gjej, as n’Kaçanik as n’Kullë as n’Kçiq
Bohna nervoz
Bohna nervoz

Lirinë e ka lshu toka, o njerz jem ka bohem horr!
A ma pa kush Lirin, o kush osht ka ma keqpërdor,
O jom nervoz,
Jom shum nervoz.

Ref:
Kthemani Lirinë, se fort ka nis o me m marr malli,
E kur un bohna nervoz, vi e marr vet e në fund ju kalli
Hiç pa nervoz
Kom me ju sos!Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...