Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Shkurte Fejza - Dasmen Ta Fillojme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Lulja E Kismetit"
Sa gezim sot erdhi dita
Dasmen ta fillojme
Djalin tone te bukur
Sot po e martojme
Digje bab digje mindilin
Dasem te madhe kemi sot
Rrjedhin lotet prej gezimi
Nuri i babes drit po ban

Ref...x2
Sa shum nana esht gezue
Bashk me baben po vallzon
E kem nuse te djalit o
Si dy syt e ballit o

Djalin tone te bukur
Dhanderr do ta bejme
Dhe nga zemrat tona
Dasmen i urojme
Digje nane digje mindilin
Dasem te madhe kemi sot
E marton o nana djalin
Zemra nanes po gezon

Ref...x2
Sa shum nana esht gezue
Bashk me baben po vallzon
E kem nuse te djalit o
Si dy syt e ballit o

...

Ref x2
Sa shum nana esht gezue
Bashk me baben po vallzon
E kem nuse te djalit o
Si dy syt e ballit o


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet