Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Popullore

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Popullore".
3. Video është e këngës "Popullore", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Popullore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

28/01/2013

2013-01-28T12:17:52+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Popullore" kënduar nga Shkurte Fejza.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fahrush Azemi & Modul. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Nuse me fustan te bardhë
Sa krenare nuse ooo
Të mundon loti në faqe
Se te dhandrri ti po shkon.

Të mori babai në valle
Por si flutur ti kërcen
Loti që pikon ne faqe
Zemrën djalit ja rrëmben

Ref 2X
Me shuplaka gjithë dasmorët
I bëjnë gocës temena
Brohorasin gjithë një zëri
Nuse të bukur mashallah

Të përcjell nëna te porta
Nuse bukur me stoli
Po çuditet e gjithë bota
Me bukurinë që ke ti

Udha e mbarë moj bijë e nënës
Amanet nëna të thotë
Kur të shkosh moj në derën tjetër
Buzëqesh e mos derdh lotë

Ref 1X
Me shuplaka gjithë dasmorët
I bëjnë gocës temena
Brohorasin gjithë një zëri
Nuse të bukur mashallah

Ref 2X
Me shuplaka gjithë dasmorët
I bëjnë gocës temena
Brohorasin gjithë një zëri
Nuse të bukur mashallahMë Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet