Audio

Shkurte Fejza - Këngë Për Mustafë Abazin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Muzika & Orkestrimi:

Burim Krasniqi

Këngë e albumit:

"Dëshmorëve Të Kombit"
Iku dimni
Bora eshte bere lot ne sy te pranveres
N'UÇK hej
Tok po mbelidhen shqipet zogjt e beses
Nga mergimi
Vjen nje trim shqiponjave ua puth ballin
Po i ngjesh armet
Çerdhe e mejdan mor e ban malin

Heu dushman o
Thot Mustaf Abazi memzi prita
Me gryk te pushkes
Me ta pagu hakun ka ardh dita

Pushken ne zemer
Prore e mbajn zjarrin e kesaj toke
Rrin mbi supe
Amaneti i babes e i nanes loke

Ref...
Veç tri dit liri
Jetes ja kerkova
Veç tri dit liri
Jeta mu mi dha

Flijoj trup e shpirt
Per atdhe besova se liria
Se liri eshte nji gjithçka x2

Iku moti
Zjarre e stuhi mor na nxin jeten
Lumenjt rrodhen
Iken me verri por guret mbeten
Shkon Mustafa
Me i lidh plaget e t'shtrenjtes liri
Ne Lybeniq o
Varret mbushur plot me pleq e femij

Dikur moti
Baballaret o na paten thane
Bishes sllave
Dhe kur ngordh bes s'duhet me i zane

Mbolli minat
Gjarpri nga Karpatet zemer zie
Ra Mustafa
Bashk me te o nje gonxhe lirie

Ref...
Veç tri dit liri
Jetes ja kerkova
Veç tri dit liri
Jeta mu mi dha

Flijoj trup e shpirt
Per atdhe besova se liria
Se liri eshte nji gjithçka x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...