Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Fustani I Nuses Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  4

Nuk kemi video për këtë këngë.

Lulet çelin
Moj radhe radhe
Sa te bukra
Moj per djem beqar

Ref...
Jarna na jarna ne
Erdh pranvera me lule
Jarna na jarna ne
Borziloke kadife

Lulet rriten o
Moj ne oborr
Mbushen kopshet
Hajde me dasmor

Ref...
Jarna na jarna ne
Erdh pranvera me lule
Jarna na jarna ne
Eh borziloke kadife

...

Nusja jone e bukur
Ne valle si flutur
Dhandrri jon esmer
Tamel e sheqer x2

Ky fustani i nuses
Plot me lule te bardha
Çou moj nuse heret
Se nuk je te baba x2

...

Ky fustani i nuses
Plot me lule zana
Çou moj nuse heret
Se nuk je te nana x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Publikimi: 06/07/2012Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0


Shkurte Fejza - Fustani I Nuses
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fustani I Nuses".
3. Video është e këngës "Fustani I Nuses", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.