Audio

Shkurte Fejza - Ah Martesa  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/07/2012

2012-07-09T01:21:41

Këngë e albumit:

"Endrra Shekullore"
Seç me shkrep nje dit
E rash e po mendohem
Nje mendje me thoshte
Dua te martohem

I çova fjal nanes
Lajmerova baben
Te diellen bandilli
Do te ma sjell unazen

Ref...x2
Ah martesa ah martesa
Her me te amel pak me djegsa
Te shijoka shume e ngrata
Tuj e honger me kafshata

Por nuk zgjati shume
Edhe ne shesh na doli
Se edhe martesa qenka
Si alkooli

I rash me koke murit
Sa s'isha terbue
Dhe keshtu nuk shtyhet
S'rrihet pa u martue

Ref...x2
Ah martesa ah martesa
Pak me te amel pak me djegsa
Te shijoka shum e ngrata
Tuj e honger me kafshata

...

Ref...x2
Ah martesa ah martesa
Pak me te amel pak me djegsa
Te shijoka shume e ngrata
Tuj e honger me kafshata


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...