Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Kosovë E Adem Jasharit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Komente

Asnjë Koment

20/12/2001

2001-12-20T10:06:15+00:00Ku rrjedh qetë lumi hej
Ku ndal turrin drini
U rrit nëpër shekuj hej
Ni thesar florini

Kosova krenare
Me gjoksin prej shkambit
Dole fitimtare hej
I dhe nder gjithë kombit

Ref...x2
Ty po ta knoj kangën
E po e heq mallin
Kosovë e Adem Jasharit
Hej ta puthsha ballin

Hej ta puthsha ballin o hej

Furtunat s'të shembën hej
S'patën çka me t'ba
Rujte t'madhin emën hej
Copash mos me u nda

Kosova krenare
Me gjoksin prej shkambit
Dole fitimtare hej
I dhe nder gjith kombit

Ref...x2
Ty po ta knoj kangen
E po e heq mallin
Kosove e Adem Jasharit
Hej ta puthsha ballin

Hej ta puthsha ballin o hej


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet