Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Fehmi Kastrati

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fehmi Kastrati".
3. Video është e këngës "Fehmi Kastrati", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Fehmi Kastrati  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Muzika & Orkestrimi:

Burim Krasniqi

Këngë e albumit:

"Dëshmorëve Të Kombit"

Komente

1 🔥

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Thrret Kushtrimi i luftes
Burra a jeni gati
Moti koh kam pritun o
Thot Fehmi Kastrati

Moti koh ksaj pushke
Grykem ja kam fshi
Shtat pal male zani hej
Kur shkrep me ju ndi

Ndizet pushka ime
Plumbat flak per flak
Zhduke pergjithmon o
Ket ma t'keqen far x2

Ref...
O Kosova plot male
Malet plot shqiponja
Diell e kem barot token
Kah esht e jona

Drenica plot trima hej
Trima t'gjithni gati
Si rrufe çan qiellin o
Trim Fehmi Kastrati

Rrezet e Lladrocit
Sot ran ne deshmor
Lulet vet u mblodhen o
E ju bon kunor

Kan lokja burrnesh
Lotin nuk e nxjerr
Po ju desht Kosoves o
Kam edhe djem tjer

Trima si Fehmiu
Shum Kosova ka
Pushka s'do rri varun
Gjer ma t'fundin shka x2

Ref...
O Kosova plot male
Malet plot shqiponja
Diell e kem barot token
Kah esht e jona

Drenica plot trima hej
Trima t'gjithni gati
Si rrufe çan qiellin o
Trim Fehmi Kastrati

...

Ref...
O Kosova plot male
Malet plot shqiponja
Diell e kem barot token
Kah esht e jona

Drenica plot trima hej
Trima t'gjithni gati
Si rrufe çan qiellin o
Trim Fehmi Kastrati


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet