Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Blerim Demaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kuvendojn oh mor
Bjeshkt e Sharrit
Me nje lum
Qe rrugtonte malit

Ti moj vala
E Lepencit t'vjeter
Ne rrugtim
Ti a ke shok tjeter

Kam nji djal
Liris qe ja hap deren
Kam Blerimin
Qe lajmron pranveren

S'e friksojn
Jo plumbat as flaket
Luftetarve
Me ua sheru plaget x2

Ref...
Blerim
Therret mali
Ku te kam
Zemer luani

Eja trim plagt
Me na i sherue
Si gjithmon
Mu dhe shokve tue x2

Kuvendoj o
Lisat e Sharrit
Bashk me trimat
Qe po i ngjiten malit

Ju luftar
Burra t'Shqypnis vjeter
Sikur ju
A keni shok tjeter

Asht ni djal
Qe i thon o Blerim Dema
Po i jep gjak mor
Shqipes bash ne vena

Pikon gjak
Ah lulkuqja e Bobit
Shpirt e trup
Po ja Falka Kombit x2

Ref...
Blerim
Therret mali
Çdo pranver
Kur vjen behari

Eja trim
Lirin o me shijue
Gjer n'agshim
Ti me shokt e tue x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Shkurte Fejza - Blerim Demaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Blerim Demaj".
3. Video është e këngës "Blerim Demaj", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0