Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Banush Hoxha

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Banush Hoxha".
3. Video është e këngës "Banush Hoxha", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Banush Hoxha  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Dëshmorëve Të Kombit"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Ndalet vala dhe njeher
Ku oxhaku nxjerr tym me plova
Kjo kulle dimin e ban pranver
Pushka barut Banush Hoxha

Flet fjalmadhi o Ibrahimi
Mes o vllaznit po m'ngrej tymi
Se ky vend me shkrepa e gur
Njeh nje shqipe e nje flamur

Se ky vend me shkrepa e gur
Njeh nje shqipe e nje flamur

Ref...x2
N'kry te Shales rrjedh nje gurr
Sikur rrjedh legjenda shqipe
Trimeria nuk shterron kurr
Veç pertrihet neper vite

Gurra rrjedhin rrjedhin mote
Trupi yt shenje e pagjetur
Shenj nje shenj po vepra e jote
Ashte gjall jo nuk ka vdekur

Vjen e ç'faqet rreze diell
Me baban tek lapidari
Si shqiponja neper qiell
Perendesh qe ka shqiptari

Si shqiponja neper qiell
Perendesh qe ka shqiptari

Ref...
N'kry te Shales rrjedh nje gurr
Sikur rrjedh legjenda shqipe
Trimeria nuk shterron kurr
Veç pertrihet neper vite

N'kry te Shales rrjedh nje gurr
Sikur rrjedh legjenda shqipe
Trimeria nuk shterron kurr
Veç pertrihet veç pertrihet neper vite


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet