Audio

Shkurte Fejza - Bafti Haxhiu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Dëshmorëve Të Kombit"
I skalitun n'permendore
Tash sa vjet ti po buzeqesh
Vetllat tua te vrejtuna prore
Lahen lule plot me ves x2

Nga Tetova e Berati
Fjala e trimave vjen me dhe
I pranon Lubishta mike
Nga Skiftera i shkrep rrufe x2

Ref...
Hedh shikimin o mbi Pashtrik
N'prehje tane o qe n'Viti
Trim legjende Bafti Haxhiu
T'merr t'emnin per korba te zi

Je i ngritur o je i gjall
Sepse trimat o kurr nuk vdesin
Sikur lule t'majit t'bukur
N'shpirtin ton gjithmon do t'mbesin

S'jemi n'front o veç per hije
Ishte fjala e prijsit t'rregjur
Bini hasmit sokola te ri
Se pa gjak nuk ka Liri x2

Pershendetjen nga Kosharja
Thon se guri u ba hi
Lul parajse dergon Shadiu
Drit e bardh me m'u pertri x2

Ref...
Hedh shikimin o mbi Pashtrik
N'prehje tane o qe n'Viti
Trim legjende Bafti Haxhiu
T'merr t'emnin per korba te zi

Je i ngritur o je i gjall
Sepse trimat o kurr nuk vdesin
Sikur lule t'majit t'bukur
N'shpirtin ton gjithmon do t'mbesin


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberKartolina (1)

U krijua nga Ariana ahmeti 2017-12-10 10:41:43
Hedh shikimin o mbi pashtrik
N'prehje tane o qe n'viti
Trim legjende bafti haxhiu
T'merr t'emnin per korba
Te zi
Ariana ahmeti

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...