Live Video

Shkurte Fejza - Radio Kosova E Lirë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/04/2013

2013-04-09T10:20:44Po rresht bore n'male t'Berishes
Sjell janari suferi
As dhe çerdhja e dallendyshes
Me s'po duket ne qeti

Po pelcet dhe deg e ahut
Midis ngrices e acarrit
Kush ja merr sot maje krahu
Perveç zerit te Çlirimtarit

Po rresht bore bor e bardha
Te nje gryk e te nje hon
Luftetari s'del nga radha
E ben bomben mikrofon

Zer i lire zer i shqiptarit
E shalon te ret rrufen
Ajo pushk e Adem Jasharit
Ngrihet lart behet anten

Ref...
Ketu ju flet KOSOVA E LIRE
UÇK-ja i jep jehones
E verteta del e delir
Paqe vendit paqe botes

Po rresht bore bor janarit
Dhe kur biem jo nuk vdesin
Bubullon zeri i luftetarit
Lajmerimi i mengjesit

Ze nga shkembi ze prej gurit
Ze qe shkrin ortekt e bores
Shtat pal qiej fjalen e burrit
E shperndan an e mban botes

Ref...x2
Ketu ju flet KOSOVA E LIRE
UÇK-ja i jep jehones
E verteta del e dlir
Paqe vendit paqe botes

"PAQE VENDIT, PAQE BOTES"


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...