Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Shkurte Fejza - Na Ka Thirr Djali Ne Dasem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/2013

2013-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Dy Kosova"
Na ka thirr djali ne darsem
Of aman bej aman
Na ka thirr e do t'i shkojme
Of aman bej aman

O me gjith zemer t'i urojme
Of aman bej aman
Vallzojm Shoten e Rugoves
Of aman bej aman

O do t'kendojm o per Kosoven
Of aman bej aman

Ref...x2
Hidhet e amel esht kjo jet
Shum dashni e shum zeher
O veç nji gjo osht e vertet
Nuk jetohet vet

Shtrohet sofra e sefaja
Of aman bej aman
Muhabeti e sevdaja
Of aman bej aman

O kjo shtepi gjithmon u gezoft e
Of aman bej aman
Djali jon u trashegoft e
Of aman bej aman

O çiftin Zoti e bekoft e
Of aman bej aman

Ref...x2
Hidhet e amel esht kjo jet
Shum dashni e shum zeher
O veç nji gjo osht e vertet
Nuk jetohet vet

...

Ref...x2
Hidhet e amel esht kjo jet
Shum dashni e shum zeher
O veç nji gjo osht e vertet
Nuk jetohet vet


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet