Audio

Shkurte Fejza - Dite E Re  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/08/2013

2013-08-06T09:06:23O moj ditë e re
Që mbjell vllazërinë
Që mbjell vllazërinë
Se na mrriti kohë e mirë
Nata u ba ditë

O ju vëllezër Shqipëtarë
Gzohuni që erdh kjo ditë
Kaq e mirë dhe kaq e mbarë
Na sjell gjithve mirësi

O ju vëllezër Shqipëtarë
Gzohuni që erdh kjo ditë
Kaq e mirë dhe kaq e mbarë
Na sjell gjithve mirësi

S'jem mbretërat bullgarë
Asgjë tjeter s'jemi, vetem Shqipëtar
Shqiptar të vertet
Emri s'shuhet kurrë
Nderi rron përjet

O ju vëllezër Shqipëtarë
Gzohuni që erdh kjo ditë
Kaq e mirë dhe kaq e mbarë
Na sjell gjithve mirësi

O ju vëllezër Shqipëtarë
Gzohuni që erdh kjo ditë
Kaq e mirë dhe kaq e mbarë
Na sjell gjithve mirësi
Na sjell gjithve mirësi


Ky tekst u dërgua nga  KosovaGold
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...