Official Video

Shkurte Fejza - Heroit Vetim Shala  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/03/2014

2014-03-26T04:31:34Vetim Shala bir i lidhjes
Bir i lidhjes per vatan
Gjithe rinise ju ka pri
N'demostrate per ideal

Ishte mars tetedhejt e nanta
Dhe pranvera sa kish mberri
Lulet çelin anembane
Por Kosova s'kish liri

Ref...
Ndaj ka zbrit ate dite marsi
Si vetime qe zbret prej qielli
Nuk durohet ma rrobnia
Therret djali nga Prizreni

Nuk durohet s'kem çka presim
Gjer ne qiell te shkoje flaka
Si shqiponja nemes Prishtines
Printe trimi Vetim Shala

Dhe perleshet dhe gjakoset
Si luan hidhet mbi tanka
Atje lart ne koder te trimave
Ra heroi Vetim Shala

Mbeti lule e pranveres
U ndal zemra e tij rinore
Tash Prizreni dhe Kosova
E kane ngrit ne permendore

Ref...
Ndaj ka zbrit ate dite marsi
Si vetime qe zbret prej qielli
Nuk durohet ma rrobnia
Therret djali nga Prizreni

Nuk durohet s'kem çka presim
Gjer ne qiell te shkoje flaka
Si shqiponja nemes Prishtines
Printe trimi Vetim Shala

Printe trimi Vetim Shala x2


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...