Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Robi Plaket Kur Don Vet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

22/01/2015

2015-01-22T12:22:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Robi Plaket Kur Don Vet" kënduar nga Shkurte Fejza.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shkurte Fejza i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ismet Peja & Visar Peja - Robi Plaket Kur Don Vet

Moshe e bukur kjo rinia
gjo ma t'mir bota se ka
mirepo ja qe vjen pleqria - 2X
dhe ke borxhe per me la - 2X

Lule m'lule tuj fluturue
tuj bo qef tuj bo dashni
robi kurr se ka mendue - 2X
se vjen mbrapa ani pleqni - 2X

Namuzlie o sarëhosha
veq ni gjo more osht e vertet
Robi s'plaket kur vjen mosha - 2X
robi plaket kur don vet - 2X

Ni nga ni vitet kalojne
shkon ni vit vjen viti i ri
se sa vite do jetojme - 2X
nuk e din e asnjeri - 2X

O njeriu njeriu i shkret
mos e lodh veten tuj mendu
per me le e per me vdek - 2X
Zoti diten ta ka shkru - 2X

Namuzlie o sarëhosha
veq ni gjo more osht e vertet
Robi s'plaket kur vjen mosha - 2X
robi plaket kur don vet - 2X

Athanas Profanasta - Robi Plaket Kur Don Vet

Mosh’ e bukur kjo rinia
Gjo ma t’mir bota s’e ka
Mir’po ja që vjen pleqnia
Dhe ke borxhe për me la
Mir’po ja që vjen pleqnia
Dhe ke borxhe për me la

Lule m’lule tuj fluturue
Tuj bo qef tuj bo dashni
Robi kurr s’e ka menue
Se vjen mrapa k’ti pleqni
Robi kurr s’e ka menue
Se vjen mrapa k’ti pleqni

Namuzlie o sa e ofsha
Veç kjo gja more osht e vërtet
Robi s’plaket kur vjen mosha
Robi plaket kur don vet
Robin s’plaket kur vjen mosha
Robi plaket kur don vet

Nji nga nji vitet kalojnë
Shkon nji vit vjen vit’i ri
Se sa vite do jetojmë
Nuk e dinë asnjeri
Se sa vite do jetojmë
Nuk e dinë asnjeri

O njeriu, njeriu i shkret
Mos e lodh veten tuj mendu
Për me le e për me vdek
Zoti datën ta ka shkru
Për me le e për me vdek
Zoti datën ta ka shkru

Namuzlie o sa e ofsha
Veç kjo gja more osht e vërtet
Robi s’plaket kur vjen mosha
Robi plaket kur don vet
Robi s’plaket kur vjen mosha
Robi plaket kur don vet.
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet