Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza & Gresa Behluli - Nana Percjell Vajzen

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nana Percjell Vajzen".
3. Video është e këngës "Nana Percjell Vajzen", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza & Gresa Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza & Gresa Behluli - Nana Percjell Vajzen  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Miti Geci

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Gresa Behluli

02/04/2019

2019-04-02T20:12:52+00:00[Gresa:]
Sonte unë oj nëna
po shkoj larg teje
në zemer të mbaj brenda meje
Shumë sefan unë të ti e bona
kerkund s'gjen ma mirë se të nëna

[Shkurta:]
Bija jem, nusja me e bukur
zemerbardha jetofsh e lumtur
Mos ki frike se të mirat n'jetë
zemra i gjen vetë

[REF.:]
Nesër ti nderron mbiemer
por mos harro kush të dha emër
Bani krejt në jetë
me dore në zemër
Fjalt e zemrës qe i thot nëna
Nuse kur percjell vajzen
Jan qelsi qe hap derën e parajses

[Gresa:]
Në gezimë e në hidherime
Emrin ta therras nëna ime
Loti nuses qenka fati femrës
Nuk të largoj kurr nën prej zemrës

[Shkurta:]
Sonte qan edhe qesh shpirti
Bija jem t'pafsha ma se miri
Pa ty jeta bahet lot e mall
Shko, nëna ta ban hallall

[2x REF.:]
Nesër ti nderron mbiemer
por mos harro kush të dha emër
Bani krejt në jetë
me dore në zemër
Fjalt e zemrës qe i thot nëna
Nuse kur percjell vajzen
Jan qelsi qe hap derën e parajses


Ky tekst u dërgua nga A.M. LyricsKartolina (3)

12
5
16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet