Audio

Shkurte Fejza - Nasuf E Tahir Gashani  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/04/2019

2019-04-29T18:58:52

Teksti:

Adem Gashi

Produksioni:

Burim KrasniqiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nasuf E Tahir Gashani" kënduar nga Shkurte Fejza.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shkurte Fejza i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ilir Shaqiri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Zgjohen malet hena fle diku pertej
Gjaku arbrit burrave u vlone ne dej
Kush po i prin ne ball njati karvanit
Nga drenica vet tahir gashani
Moj shipni nene loke ty qofsha fal
Mka qu babe nasufi dy pushk me i marre

Ref x2
Do tja djeg armikut daten per mbi sy dy mij vjet u ropem per liri

Heu moj drenic ta puthsha balline
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt nasuf hej ty te lumt pushka
Thonn asht gjall
Heu moj drenic ta puthsha plagen
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt tahir heu ty te lumt pushka
Thonn asht gjall
Oh shaban polluzha

Sot ka dal nene lokja permbi kodrin
Loti dhe baroti nqerpik po i ngrin

Ref x2
Hape krahet nga dielli lutet si ajkun
Per liri kta djepa i kam perkun

Heu moj drenic ta puthsha ballin
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt nasuf heu ty te lumt pushka
Thonn asht gjall

Heu moj drenic ta puthsha plagen
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt tahir hej ty te lumt pushka
Thonn asht gjall
Ooo shaban polluzhaaaMë Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...