Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza & Gresa Behluli - Si Dy Nana Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Djalit ia lash emrin Diell
qe zemren ma ka ngroh
kur e vura ne krahror
si me prek Qiellin me dore

Lumja une Bij qe te bana,
tash flasim si dy Nana
per Gezime dhe per brenga
tash mi kupton hjekat

tpaqa gjithmone afer vetes
Je kuptimi im i Jetes
Je Deshira edhe Shpresa
U gzofsh si une me nipa e mbesa

tpaqa gjithmone afer Vetes
Ti Je kuptimi im i Jetes
Je Inspirim Force e Dashni
U bafsha ni Nane e mire si ti

Edhe Kafen e pi ndryshe
Oh sa mire te jesh Gjyshe
Kejt Halleve ju ben ball
Nje nane qe mban Femiun ne Krah

I kaloj netet pa gjume
Tash me shume te kuptoj une
Sa shume je sakrifiku
Veq mire e ma mire mem pa mu

tpaqa gjithmone afer vetes
Je kuptimi im i Jetes
Je Deshira edhe Shpresa
U gzofsh si une me nipa e mbesa

tpaqa gjithmone afer Vetes
Ti Je kuptimi im i Jetes
Je Inspirim Force e Dashni
U bafsha ni Nane e mire si ti
Shkurte Fejza & Gresa Behluli
Renditja: Top 200
Publikimi: 30/05/2022
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Ardian Kastrati
Video Produksioni: Urban Graphics


Shkurte Fejza & Gresa Behluli - Si Dy Nana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Dy Nana".
3. Video është e këngës "Si Dy Nana", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza & Gresa Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0