Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza & Gressa Behluli - Bijat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

1.
Kur po na vijnë bijat me shumë bereqet
O me plot sevda, me shumë muhabet
Hajdeni moj bija nana sa jam gjallë
Hajde se për fëmijë malli m'paska marrë

Mirë se vini bijat tona, ju jeni të shpisë
Se këtu ku keni lindur është shpija fëminisë
Se kjo derë do të jetë e hapur sa të jeni gjallë
Ejani me shumë gëzim e të hiqni mall

2.
Edhe ju moj motra kurrë mos u përçani
të mirën të keqen mes vete ta ndani
Ju nusen e vëllaut ta doni si motër
Ajo me gjithë zemër ju shtron bukë në sofër

Mirë se vini bijat tona, ju jeni të shpisë
Se këtu ku keni lindur është shpija fëminisë
Se kjo derë do të jetë e hapur sa të jeni gjallë
Ejani me shumë gëzim e të hiqni mall


Ky tekst u dërgua nga  FansiShkurtes

Shkurte Fejza & Gressa Behluli - Bijat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bijat".
3. Video është e këngës "Bijat", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza & Gressa Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0