Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shonak - Fake  (Feat. Fhox 16)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

24/02/2019

2019-02-24T19:33:28+00:00Ref(x2)

Sa hyj n loj
Lojen mir un po e boj
Sa hyj n stil
Stilin tim sun e kopjojn
Sa hyj n skenë
Emrin tim veç po dëgjojn
Sa hyj në mendje
Prej aty nuk më largojn

Verse 1

Sa her kan dasht me mrrzu
po prap nalt kam qendru

Me u ngjall tu pacu
Ju kish fak së paku
Se e bonët shum bajat
Si e si me marr fam ju

Ti gjun me plastik
Un gjuj me hekra
Kam fakte qe flasin
Ju djeg si letra

Montazhjeri tmodifikon sikur je pussy
Problem me shqipen fjalet mir si lidh ti
Menaxherit ja morre blowjob per inati
Tka shti me bo si budall me marr fam ti

Kur u bone bab o g
Pse e rren vetin o g
Neper xhepa mbajn orbita
Neper kong folin ‘alltia’ pow pow

Zdu me ja dit me kon ke beef tfus plumin
Se ti je ma pidh se Donjeta Kosumi

Verse 2

Aaa, fillimet e vështira
E kom pa veten n pasqyra
Veç kur ja nisa
I thash vetes n’ vetbesim
Frymëzimin gjeje në trishtim
E tash shum pun na u ka dasht
Edhe shum ftoht u ka bo jasht
E mos me ardh më kot vërdall
E mos e pa jetën si prall
Ji vetvetja, ndihu shum i rall
Asnji si ty ndoshta ktu ska ardh
Vetbesim, optimist
Dritën n fund tunelit
Si piktori mban penelin
Jo si filmi i ezelit

Me kamb ntok
Me zemrën broke
Pak green po choke
I kom thir do shoke
Dhe pse jam troke
Un prap shpenzoj
Nuk ble gucci amo qefin po e boj

Vetes spo i them artist
Por jam pak figurativ
E po kërkoj un tash me ik
Ndryshe hazen du me fik
Ktu ku jam spo gjej mundsit
E kur e shoh fmijën me lyp
Po du shpejt me i mbyll syt
E kur e shoh femrën e lyt
Asni sen nuk po ma nxit
E kur po du un realitet
Dhe situata asht e nxeht
Asnjeri spe shoh t qet
E kur njeriu veten vret
drejtësinë kurrkund se gjen
E sa shum kan leh ata qen
Por un kam ik nuk kam lon sen


Më Shumë Këngë Nga Shonak:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet