Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Shonak - 20  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/04/2019

2019-04-10T16:42:17+00:00I shof fmijet nepër rrugica
Tu bo veç sene tpista
Pa hajgare shihet ashiqare
Tu menu vec per pare

Prej mahalles kati katërt
Gjendja asnjëher e vakët

Pak freestyle trurin të qetsoj
Me stilin tim un të mësoj
Flow-n mos e ngadalsoj
Asnjiher njësoj mos boj
E vrazhdë të jem kësisoj
Që tjetrin të kopjoj
Që fjalët mos dëgjoj
Që mendjen ta kthjelloj
Dhe vargun ta repoj

Si n rrug, si n mikrofon
Nëse më dëgjon
Pyete veten nëse mkupton
Se ndoshta para kohe ti paragjykon

Nuk jam n’sken, skenarist
As n rep ende, repist
Fjalori jo i pist
Pak terror terrorist
Po shoh tgjith artist
Tekstet e mia si një list
Mbijetoj n undergroung like “The Pianist”

With ma team
Shoku shokut mendjen ja lexova
Ma team tani krijova
Askujt un fjalen sja degjova
Rrugën time unë e zgjogja
Se muzika ktyre po mduket fresh”
si peshku q pe nxjerr nga kova

Fjalet e vërteta
Askund nuk i gjeta
Kërko biografinë time n letra
Vitet ikin shpejta
Vargje edhe fleta
Inspirim në ditë të qeta
N letërsi kam qen me 10-ta
Çdo gjë ma msoi jeta

Jam përpjekur të harroj
Veshtiresite mos i kallzoj
Nga rrethanat të mësoj

Asnjeri posht nuk e hodha
Shumë të rinj i respektova
Rrallë besimin e krijova
Mendova se ja dola
Kur të isha trokë
Ti kisha disa shokë

Interesi im jo material
Por besoj ne ideal
Ne t vertetat fjal
Nga zemra plot me mall
Dikur kam qene dhe un budall
Qe dikujt i dhash me shum se cmban


Më Shumë Këngë Nga Shonak:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet