Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Deda - E Du Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Natën gjumi kur s’të zë
Kur shikon lartë e flet pa zë
E mendimet tua janë permbytë me të
Sot e ki pa keni nejtë bashkë
Ajo s’ka ditë ti e ki dashtë
E ki shiku nga afër dhe nga largë

Se nëse të buzëqeshë
Nëse, ti vetëm heshtë
Dhe e shikon dhe të magjepsë s’ke zë...
S’e ke të lehtë
Ti me i thon te du!

Fëtyra e saj s’të lë të qetë
Ngado që shkon ajo të ndjekë
E ti pyet vetën a është e vertetë
Cdo fjalë e saj ëmbël tingllonë
Në pafundsi ty të jehonë
E cdo gjë që t’thote ti nuk e harronë

Se nëse të buzëqeshë
Nëse, ti vetëm heshtë
Dhe e shikon dhe të magjepsë s’ke zë...
S’e ke të lehtë
Ti me i thon te du!

Se një ditë do t’marrë guxim të t'flas
Nga shpirti im të ta them
Cdo gjë që ndjejë
S’dua më të genjejë
Unë dua t’them të du!

Ky tekst u dërgua nga DeeaPublikimi: 31/12/2007


Shpat Deda - E Du
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Du".
3. Video është e këngës "E Du", por nuk këndohet nga Shpat Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:


Komente 0