Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Deda - Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

A ki plot pytje që spo ja din përgjegjien
Ose përgjegjie që po ta vështirsojn jetën
Nëse po ndihesh si met pas shkelë krejt
Si me tu flejtë shumë po mos me të marrë gjumi
S'ki nevojë ti me kalu nëpër kto vetë
Qelma derën se po du me t'thonë diqka n'vesh
Ckado që po të mundon ckado që e ki n'kry
Për ty gjithë jom aty
Mos meno qe po t'gjykoj se nuk e kom atë drejtë
E di cka është me prek funin
Cka është n'tokë me flejtë
Kur shumë po t'vynë dikush sa edhe me shujt bashkë mjafton
Kur vetmia po të ngulfatë e sun po e ndan me kërkon
Veq ti t'pakten ki shumë sene që nuk i kanë tjertë
Ki shokë , ki shoqe , ki shpi ku cdo natë munësh me flejtë
Ka tjerë që t'metat dhe problemet tua i andrrojnë
Krejtë t'kqijat kalojnë

Mos gabo me menu që ma keq se ti ska n'botë
As mos dysho që t'pakten ti e ki ni shokë që kurrë vetë ska me t'lonë
Veq tash ka randsi se tash ki ku me pshtetë krytë
Mos meno kurgjo afrohu edhe msheli syt
Sa herë që ki diqka sa herë që dikush t'vyn
Unë jom ktu për ty!


Ky tekst u dërgua nga DeeaShpat Deda
Publikimi: 31/12/2007


Shpat Deda - Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty".
3. Video është e këngës "Per Ty", por nuk këndohet nga Shpat Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:


Komente 0