Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shpat Deda - Molla E Pare

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Molla E Pare".
3. Video është e këngës "Molla E Pare", por nuk këndohet nga Shpat Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shpat Deda - Molla E Pare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"Molla E Pare"

Komente

Asnjë Koment

27/05/2010

2010-05-27T08:00:27+00:00Ka kohë që s'jom ulë me u menu n'ty
E që nuk jam pikllu
n'andërr kur t'kom pa

E kto gjurmët e tua n'mu
Që po rrinë tu pa ty po mi mshelin sytë

Zanin e saj s'po muj me ni
E sytë e saj s'po muj i gjojnë t'mitë
N'botën e saj s'po mujë me hi
Si molla e parë po m'mbanë në shi

Ka kohë që s'kom mujtë me gjetë vend
Sa herë që je permend
Sa herë qe m'ki ra n'mend
M'ka marrë kohë me u msu me qenë i lirë
Se nuk ishë punë për fmi me u plak n'fmini

Se ma t'kuqën mollë unë e kom gjetë
E te trungu i saj une jom mbështetë
E tash jam tu e lyp andrrën e njejtë
E andrra e re po m'gjenë tu flejtë

Premtimin ton ma t'lartë po e bon
Po tash gati jam unë ty me t'pasë
Se mollën e re unë kam me gjetë
E andrra e re s'u m'gjen tu flejtë

Zanin e saj unë kam me ni
E n'sytë e saj kam mi gjetë t'mitë
N'botën e saj unë kam me hi
Molla e parë ka mbetë n'fmini...


Ky tekst u dërgua nga Anitaa
Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet