Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Shpat Deda - Ambël E Tharptë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

27/10/2010

2010-10-27T18:11:15+00:00

Këngë e albumit:

"Molla E Pare"
Kjo ndjesi që ma ki dhone osht përnime e shenjtë
Edhe pse po m'dhem shumë mrena që s'po don me nejtë
Hera parë mas qaq shumë vjetve që i kom prap trembdhjetë
Veq plagët s'jon mo n'sipërfaqe

M'ki bo mi marrë vesh disa sene që ndryshe s'mirren vesh
E po shpresoj që në t'ardhmen prapë me t'bukrën m'bjen me u ndeshë
Se s'kish ma zor se me pa e mos me mujtë me pasë
E me u ngri n'ven sa herë që t'bjen n'men

Ska qenë kurrë zor mu mendja zemrën me ma mujtë
Veq tash p'e shoh që kurrë s'e kom rrokë krytë
Se e kom pasë t'kthjellun e kom mujtë me pa n'rrugë
E s'kom ca kry për stuhi

Kaniher po thom ma mirë që s'di qysh osht me ty
Se kisha mujtë me krahasu e s'kish qenë kurrë n'qat naltësi
E po thom ma leht qishtu krejt k'to me përballu
Veq e ambla bashkë me t'idhtën shpesh dijnë shijen me ta hupë

Deri sot ska qenë hiq lehtë për toke mu me m'rrxu
E qysh p'e sheh hala jom n'komëjom n'luftë mos me u dorzu
Veq po m'vynë me marrë pak frymë e n'bashqe pak me u ulë
Se jom lodhë e spo di cka po ndodhë

Me mu...
HejHej hej
Çka po ndodhë me mu...

Tash kena mrri n'udhëkryqe verdha osht dhezë
Jom gzu që na ra bashkë me ecë
Veq tash po shkoj n'shpi temën se po du me flejtë
E nesër prapë m'duhet me ecë vet


Ky tekst u dërgua nga Fittora
Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet