Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shpat Deda - Njerëzt E Tij

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Njerëzt E Tij".
3. Video është e këngës "Njerëzt E Tij", por nuk këndohet nga Shpat Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shpat Deda - Njerëzt E Tij  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Molla E Pare"

Komente

Asnjë Koment

27/10/2010

2010-10-27T18:05:46+00:00Ai i humbun në hapsinë
Me katër thesa n'shpinë
S’pe din në cilen lagje e ka shpinë

Se ai hala osht fmi
E për t'rritun osht ky shi
E mendja e tij lyp strehë n'pranverë me dill

S'osht msu me flejtë i shplumë
Çarçafat me ja shkundë
Qeshja me ju kërcnu

E në t'djeshmën me jetu
E andrrat me ju tundë
Me ju dashtë me u masku

Refreni

E kjo ditë e re
Ky qiell me re
P’e mushin tutë

Se osht i ri me ditë
Që dita e veshtirë
T'njofton me njerzt e tu

Strofa

Tash, kur p’e menon ma mirë
Kur p’e kërkon thjeshtësinë
P’e sheh që kjo osht veq therrë ne trëndafil

E ka dritë për këtë errësirë
Se ka njerz që e dojnë me shpirt
E nuk osht ujë që s'teret krejt ky shi

P’e sheh qe osht me fat
Se i ka engjujt ngat
Që i falin dritë për natë

E lule bijnë n’pranverë
E n’dimën bijnë pak verë
Njerzt e tij të mirë

Refreni

E kjo ditë me dillë
Ky qiell që osht kfillë
Thjeshtësinë ja bijnë

E qëllimi i tij
S’ka mo randsi
Randsi kanë njerzt e tij


Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet