Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shpat Deda - Dathë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dathë".
3. Video është e këngës "Dathë", por nuk këndohet nga Shpat Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shpat Deda - Dathë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Shkëndijë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2014

2014-11-30T23:00:00+00:00Sot jom çu me kamë të majtë
Kto rrugë spo mbin taman
S'jom ka di ka me ja majtë
Ky mënegjes kadal po m'han

As ni sen spo m'shkon qysh po du
Kjo ditë më ka mallku
Po pa prit e pa kujtu
T'pash tuj ardh e tu qalu

Ref:

E tash që jom me ty
Po eci dathë
S'po m'hin asni therrë n'kamë
Se kur shtrina me ty po flejna dathë
Dita spo din me ardhë
Kjo natë ka nis me u zgjatë
Sytë po i majmë qelë derën e kena mshelë
Jon zhdukë rrudhat që n'ballë po mesin shenjë

A osht krejt ky faji jot
Që spo muj drejtë me mendu
Se m'je strukë n'secilën skutë
E s'je m'len me u koncentru

M'ki kapë e m'ki shtrengu
Po frymën asni mënyrë s'un po ma nxen
M'ki la e m'ki vrafnu
E kama e majtë ka nis e po m'shkëlqen

Ref 2x

E tash që jom me ty
Po eci dathë
S'po m'hin asni therrë n'kamë
Se kur shtrina me ty po flejna dathë
Dita spo din me ardhë
Kjo natë ka nis me u zgjatë
Sytë po i majmë qelë derën e kena mshelë
Jon zhdukë rrudhat që n'ballë po mesin shenjë


Ky tekst u dërgua nga Ironir A
Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet