Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shpat Kasapi - Falje Kerkon

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Falje Kerkon".
3. Video është e këngës "Falje Kerkon", por nuk këndohet nga Shpat Kasapi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shpat Kasapi - Falje Kerkon  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Muzika & Teksti:

Shpat Kasapi

Orkestrimi:

Ocko Vasilkovski

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer"

Këngë e albumit:

"Medikament"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Si oguret e zeza
Si lulet e zbehta
Me eshte braktisur shpirti perse?
Netet po kalojne
Lotet me lotojne
Zemer rreh plagosur perse?
Une kunder dhimbjes
Po luftoj me veten serisht

REF:
Tash po kthehesh e tronditur
dhe falje kerkon
dua qe kjo t'jete enderr
e lus perendine
Une ti fala zemra ime
gjithqka qka kam pas
dua qe kjo t'mos zgjas
tash ik edhe plas!
Haaaaaaaaa. Lus perendine
Haaaaa Lus perendine

Si një shpend i vrare
Si një zog pa krahe
Ndjenjat ti mi humbe perse?
Netet po kalojne
Lotet me lotojne
Zemer rreh plagosur perse?
Une kunder dhimbjes
Po luftoj me veten serisht

REF (x2):
Tash po kthehesh e tronditur
dhe falje kerkon
dua qe kjo t'jete enderr
e lus perendine
Une ti fala zemra ime
gjithqka qka kam pas
dua qe kjo t'mos zgjas
tash ik edhe plas!

tash shko dhe plas...
tash ik edhe plas...
tash ik edhe plas...


Ky tekst u dërgua nga Fjolla
Më Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet