Shpend Latifi
Shpend Latifi
Shpend Latifi
  • Jeton në
  • Maqedonia e Veriut
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Shpend Latifi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Shpend Latifi eshte kengetar dhe producent muzikore. Ishte finalist “Ethet 3″, ai ka kompozuar shume kenge te suksesshme per vete dhe per kengetare dhe grupe te tjera. Shpendi performon shpesh ne pube dhe koncerte te ndryshme me grupe si: Orchieda, Opium, Explorer etj. Ai punon si producent tek Jukebox Production.

Shpend Latifi është profesor i gjuhës angleze. Në jetë ka dy dashuri që i kultivon mirë. Tradicionalisht janë të njohur si familje muzikantësh, prandaj edhe nga Shpendi nuk ka mundur të pritej ndryshe. Jetën private e kalon normalisht me shoqërine e ngushtë në Kumanove dhe në Shkup.

Në vitin 2005, Shpend Latifi merr pjesë në Ethet E Së Premtes 3.

Në Nëntor 2005, Shpend Latifi merr pjesë në Nota Fest 2005 me këngën "Cdo Gje Ndryshon".

Më datë 5 Janar 2010, Shpend Latifi publikon videoklipin "Malli".

Më datë 27 Nëntor 2011, Shpend Latifi & Opium publikon videoklipin "Për Kombëtaren". Me këtë këngë, Shpend Latifi & Opium marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 në vitin 2012.

Më datë 28 Tetor 2013, Shpend Latifi publikon videoklipin "Rruges I Trishtuar". Për orkestrimin u kujdes Shpend Latifi. Videoklipi u prodhua nga Rec Production.

Më datë 5 Mars 2015, Shpend Latifi & Lindon Berisha publikojnë videoklipin "Pare". Me këtë këngë, Shpend Latifi & Lindon Berisha marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Më datë 30 Qershor 2016, Shpend Latifi publikon videoklipin "S'jan Si Ti". Muzika e këngës u punua nga vetë Shpend Latifi, teksti u shkrua nga vetë Shpend Latifi.

Më datë 20 Shkurt 2018, Shpend Latifi publikon videoklipin "Engjëll".

Më datë 31 Korrik 2018, Shpend Latifi publikon videoklipin "Amanet", në bashkëpunim me Lindita Selimi. Muzika e këngës u punua nga vetë Shpend Latifi, teksti u shkrua nga vetë Shpend Latifi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0