Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shpend Latifi - Engjëll

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Engjëll".
3. Video është e këngës "Engjëll", por nuk këndohet nga Shpend Latifi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shpend Latifi - Engjëll  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

20/02/2018

2018-02-20T14:00:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Engjëll" kënduar nga Shpend Latifi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shpend Latifi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Alban Skënderaj - Engjëll

Me këmishën në një sup të zbuluar
Beli hollë porsa një rreth në dy duar
dhe me sytë e buzëqeshur si gjithmonë
Gjunjët dalin nëpër xhinset e bardha
Era luan nëpër flokët e arta
Dielli duket sikur veç mbi ty ndriçon

Dhe sa herë kalon nëpër qytet
Si Kupid në zemër me shigjetë
në mijra njerëz mua me godet

REF:
Engjëll ndoshta tani më kupton
Kur të them je një në një milion
Kur të them se vjen njëherë në jetë
Se ti je mrekullia e tetë
Kur të thoja me ty lërmë të vdes
Kur provoja të them mirëmëngjes
Ëngjëll më beso
gjithmonë ke qënë ajo
Engjëll...

Zëri jot i përcjell tingujt pranverës
Buza jote shuan etjen e verës
Dora si një fllad i ëmbël ledhaton

Fjalët e tua horizont diturie
Zemra si një oqean çiltërsie
Vetëm dashuri kudo ti rrezaton

Dhe sa herë kalon nëpër qytet
Si Kupid në zemër me shigjetë
në mijra njerëz mua më godet

REF. x2:
Engjëll ndoshta tani më kupton
Kur të them je një në një milion
Kur të them se vjen njeherë në jetë
Se ti je mrekullia e tetë
Kur të thoja me ty lermë të vdes
Kur provoja të them mirëmëngjes
Engjëll më beso
Gjithmonë ke qenë ajo

Defro - Engjëll

REF :
Engjell, ti zemren ma plotson
Engjell, ti boten ma ndryshon
Engjell, zemren ma plotson
Engjell, boten ma ndryshon

1.
Sa her po menoj per ty
Diqka tre po ndjej
Nashta stkom afer
Veq me ty un jom okej (A ,Aha)
Lidhja jon ka fillu
Edhe kurr ska mu shu edhe kurr ska mu shu (Ah, Yeah)
Po menoj per takimin e ardhshem
E met kallxu qe jena t'pa ndashem
E sekretet mja kallxu njani tjetrit (Tjetrit)
Ka ardh koha kurgjo mos me majt nveti (nVeti)
Momenti ka ardh me na bo bashk kreveti
Edhe me jetu jeten si per lezeti
Fjalen ta kom dhan qe kurr ska met lan
Edhe nese krejt hejterat qohen nkam

REF :
Engjell, ti zemren ma plotson
Engjell, ti boten ma ndryshon
Engjell, zemren ma plotson
Engjell, boten ma ndryshon

2.

Ti je djelli qe me ngroh
Ti je endrra qe un shoh
Ftyra jote osht si engjell
Perveq teje nuk ka tjeter

Se ti je ma e mira qe kom pa najher
Un skisha ik prej teje asniher
Du me dit a ndjen edhe ti sikur une njejt
A pot pelqej un sikur ti qe pom pelqen

1 minut ti ama fal se ti zemren ma ke marr
asni sekond hiq prej mendjes nuk um ke dal
edhe 1 dit edhe 1 nat boni bashk sa dush pres
tu menu per ty deri koha vjen

REF :
Engjell, ti zemren ma plotson
Engjell, ti boten ma ndryshon
Engjell, zemren ma plotson
Engjell, boten ma ndryshon
Më Shumë Këngë Nga Shpend Latifi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet