Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpresa Berisha - Prizrenit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Ne Prizren o ma t'bukurin vend
Mblidhen burrat o ne kuvend
{Lidhen besen e kane ngrejt zanin
Anembane o ta mbrojme vatanin}2x

refreni
Heej...Abdyl Frasheri po u prin
Si shkabe mali sokellin
{O nuk durojme dot roberine
Jashte ta nxjerrim osmanline}2x

Shtrihet dora me besa-bese
Dersa' i fundit o ketu te vdese
{S'ndahet vendi o copa-copa
Se c'tronditet o mbare Europa}2x
refreni

Heej..

Mjaft robnia o shekullore
Shkretnoi tokat o arbenore
{S'duam t'huaj s'duam robnin'
Por duam' vendin ton' ne liri}2x
refreni


Ky tekst u dërgua nga  bletath


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shpresa Berisha - Prizrenit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prizrenit".
3. Video është e këngës "Prizrenit", por nuk këndohet nga Shpresa Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shpresa Berisha:


Komente 0